Kolovrt

Dimitar, Maschio, Macedonia, RepubblicaUltimo accesso: ieri sera

 • Aggiungi agli amici
 • Invia un messaggio
 • Invia un messaggio in bacheca

Il tuo grado di compatibilità musicale con Kolovrt è Sconosciuto

Crea il tuo profilo musicale

Brani ascoltati di recente

Bacheca

Aggiungi un commento. Accedi a Last.fm o registrati.
 • LotusFlowerRH

  Jа со првите шо ти се месецов, се набивам цел ден.. :D

  5 Dic 2013 Rispondi
 • LotusFlowerRH

  ептен со интерпол, машала :D

  4 Dic 2013 Rispondi
 • Krk1_thrasher

  Сигурен бев дека имам пријател на ласт фм со јузернејм Коловрт кога те видов на кајгана форумот и испадна дека сум во право. Форумџиски поздрав :)

  2 Dic 2013 Rispondi
 • AleksMarkoski

  Како бе не сум прифатил :D? Сигурно прати, оти се што беше пратено досега сум прифатил. Беља работа ако така. Јас случајно те забележав кај некој од кајганџииве, веројатно Лотусов, па реков мора да е идентичниот лик од кајгана.

  5 Ott 2013 Rispondi
 • AleksMarkoski

  Ме фати :D Тој ќе да сум. Го ѕирнав тоа што го постирав во темата, амбиенталното. Ни малку не е лошо x)

  5 Ott 2013 Rispondi
 • LotusFlowerRH

  Kolovrt od kajgana? :))

  27 Set 2013 Rispondi
 • nikolap_civiani

  Џоо, ја каа учев... тате и мама по мена идеа! :D

  6 Mar 2013 Rispondi
 • Druffle

  Нема проблем. Те знам од кајгана, гледам делиме сличен вкус за музика, затоа и те аднав.

  28 Feb 2013 Rispondi
 • tomikaric

  Тука е Crazy Diamond од кајгана. Поздрав! :)

  12 Set 2012 Rispondi
 • TheToNkc

  Хахаха да бе, сега приметив дека е малце така чудно облечен :D Епа ако одиш да прашаш во ДоРеМи, пиши ми отприлика колку идат цените.

  6 Mar 2011 Rispondi
 • TheToNkc

  Па не би требало да се којзнае колку скапи (ја баш пред саат два бев на сајтот на дореми јамаха ама немаат цени изложено). Али кажи колку царски е така, кај и да идеш си ја носиш, ја учиш онака со мерак, од слух. Исто како царот :) http://www.youtube.com/watch?v=gzUqYeQoIck

  6 Mar 2011 Rispondi
 • TheToNkc

  Жими се ќе ме натера да си купам една флејта. Цел ден ми е на repeat, а и утре не верувам дека ќе има нешто друго на репертоар :D

  6 Mar 2011 Rispondi
 • TheToNkc

  toni + jack :) (изгледа сум бладал кога сум се регистрирал :D)

  11 Set 2010 Rispondi
 • TheToNkc

  Мислам дека со тебе убав муабет направив за прогресивен рок на кајгана... Ваљда нема друг Коловрт... :) Поздрав и до тебе.

  11 Set 2010 Rispondi
 • CroMkd

  prog rock FTW!

  2 Set 2010 Rispondi
 • futurolvidado

  Hi Kolovrt!, I would like to present u Balticos, chilean psychedelic band: http://www.youtube.com/watch?v=6es8XqWQl-U For Free Download BALTICOS Demo:http://www.lastfm.es/user/futurolvidado/journal/2010/07/20/3sb7xa_descarga_gratis_adelanto_(demos)_del_primer_disco_de_b%C3%A1lticos Greetings from Chile!

  13 Ago 2010 Rispondi
 • LAST.HQ

  Welcome aboard, Kolovrt! Happy listening.

  5 Giu 2010 Rispondi
 • Tutti i messaggi (23)

Descrizione

Attività recenti