Artists I’ve Seen Live 2002-2015

RSS
Condividi

Dic 26 2006, 11:49

Artists I’ve Seen Live 2002-2015

SU 20.1.2002 Helsinki “Hartwall Areena” – American Head Charge (US), Slipknot (US)

PE 22.8.2002 Oulu ”Oulun Musiikkivideofestivaalit, Kuusisaari” – Kapteeni Ä-Ni [+Air Guitar World Championships]

LA 23.8.2002 Oulu ”Oulun Musiikkivideofestivaalit, Time Tunnel 9, Nuku Center” – DJ J-Needle, DJ Anonymous, G-Litter, Hexstatic (UK)

PE 22.11.2002 Helsinki ”Nosturi” – Kool Ski, Def Kut, De La Soul (US)

TO 24.1.2003 Tampere “Tullikamari, Klubi” – Tinman (US), Looptroop (SWE)

PE 4.4.2003 Tampere “Tullikamari, Klubi & Pakkahuone” – Norther, Moonsorrow, Children of Bodom

TO 29.5.2003 Oulu “45 Special, Ravintola” – Don Johnson Big Band

PE 4.7.2003 Oulu “Oulun Yöt, Kauppatori” – The Flaming Sideburns, The Hellacopters (SWE)

KE 9.7.2003 Oulu “Piknik, Rotuaari” – Viikate, Kotiteollisuus, Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus

KE 16.7.2003 Helsinki “Olympia Stadion” - The Hellacopters (SWE), ZZ Top (US), The Rolling Stones (UK)

TO 17.7.2003 Pori “Pori Jazz, Kirjurinluoto Concert Park” – United Brass Bands Grand Parade (US), Los Hombres Calientes (US), Wayne Shorter Quartet Feat. Brian Blade; John Patitucci; Danilo Perez (US), James Brown (US)

PE-LA 18.7-19.7.2003 Oulu ”Qstock, Kuusisaari” – Pe: Absoluuttinen nollapiste, Ruotomieli, Maj karman kauniit kuvat, Boomhauer, Tehosekoitin. La: Velcra, Solution 13, Negative, Embraze, LAB, Alamaailman Vasarat, Thee Ultra Bimboos, Black League, Sentenced, Diablo

PE 25.7.2003 Oulu “Loop, Ravintola” – Elinvoima, Ruotomieli

PE 29.8.2003 Oulu “Oulun Musiikkivideofestivaalit, Kuusisaari” – Pikku G, Hanoi Rocks [+Air Guitar World Championships]

PE 29.8.2003 Oulu “Oulun Musiikkivideofestivaalit, Rauhala, Ravintola” – Tulenkantajat

LA 30.8.2003 Oulu “Oulun Musiikkivideofestivaalit, Foxia, Ravintola” – Don Johnson Big Band, 808 State (UK), Jori Hulkkonen

PE 24.10.2003 Tampere “Tullikamari, Pakkahuone” – Norther, Hypocrisy (SWE), Dimmu Borgir (NOR)

PE 21.11.2003 Helsinki “Jäähalli” – Uriah Heep (UK), Deep Purple (UK)

SU 11.12.2003 Helsinki “Hartwall Areena” – Poisonblack, Iron Maiden (UK)

PE 20.2.2004 Tampere “Tullikamari, Pakkahuone” – Destination X, Satellite Kids, Backyard Babies (SWE)

LA 20.3.2004 Tampere “Tullikamari, Klubi” – Five Fifteen, Paul Di'Anno and Screaming Monkey (UK & ITA)

TO 15.4.2004 Oulu “Oulun Kärpät mestaruusjuhla, Kauppatori” – Lauantain Toivotut, Sakari Kuosmanen, Sentenced

LA 8.5.2004 Oulu ”Wäinö, Ravintola” – Afu-Ra (US)

PE 28.5.2004 Helsinki “Olympia Stadion” – Lostprophets (WAL), Slipknot (US), Metallica (US)

KE 2.6.2004 Helsinki “Jäähalli” – Yes (UK)

LA 5.6.2004 Oulu ”Pesäpallo stadion” - Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus, Eppu Normaali

TO 17.6.2004 Helsinki “Olympia Stadion” – Paul McCartney (UK)

PE 18.6.2004 Helsinki “Jäähalli” – G3 = Robert Fripp (UK), Steve Vai (US), Joe Satriani (US)

LA 10.7.2004 Turku “Ruisrock” – Irina, Sweatmaster, Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus, Peer Günt, Kotiteollisuus, CMX, Mokoma, Turbonegro (NOR), Hawkwind (UK), Motörhead (UK), Stray Cats (US), Martti Servo & Napander

KE 21.7.2004 Tampere “Tullikamari, Klubi” – The Wailers (JAM)

LA 24.7.2004 Oulu “Qstock, Kuusisaari” - Pelle Miljoona & Rockers, Cleaning Women, Peer Günt, Moonsorrow, Sentenced, Diablo, Kotiteollisuus, Impaled Nazarene

PE-LA 20.8-21.8.2004 Oulu ”Jalometalli, Kuusisaari” – Pe: Kalmah, For My Pain, Thyrane. La: Maple Cross, Pain Confessor, Diamanthian (UK), The Duskfall (SWE)

PE 15.10.2004 Oulu “Radisson Sas ´Back to the 90's - part II´, Ravintola” - Chorale

PE 29.10.2004 – Oulu ”Madetoja-Sali” – Kaseva

MA 28.2.2005 – Oulu “Jäähalli” – In Flames (SWE), Judas Priest (UK)

SU 13.3.2005 Helsinki ”Club Colors, Klubi” – Alex Kunnari, DJ Tiesto (NED)

LA 16.4.2005 Tampere “Tullikamari, Klubi” – Sansa, Robert Plant Feat. The Strange Sensation (UK), Sapattivuosi

TO 9.6.2005 Tampere ”Sauna Open Air, Eteläpuisto” – Deathchain, Mokoma, Amoral, Pain (SWE), Norther, Slayer (US)

TI 5.7.2005 Helsinki “Hartwall Areena” – Soulfly (BRA/US), Black Sabbath (UK)

PE-LA 29.7-30.7.2005 Oulu ”Qstock, Kuusisaari” – Pe: Aavikko, Apulanta, Kuolleet Intiaanit. La: 22 Pistepirkko, The Blaster Master, Faff-Bey, Finntroll, YUP, Stam1na, Vladislav Delay, Coffinshakers (SWE), Kotiteollisuus

LA 26.8.2005 Oulu “Oulun Musiikkivideofestivaalit, Club Teatria” - Magyar Posse, Poets of the Fall, Eläkeläiset [+Air Guitar World Championships]

SU 27.11.2005 Oulu ”Club Teatria” – Bloodpit, The Storyteller (SWE), Helloween (GER)

LA 10.12.2005 Oulu ”Club Teatria” –Asia (UK), Uriah Heep (UK), Dio (US)

TI 13.12.2005 Oulu “AC Willi Sika“ - Catastrophe

LA 31.12.2005 Sirkka (Levi) “Hullu Poro Areena“ – Alliance Feat. Lenni-Kalle Taipale

KE 8.2.2006 Oulu ”Club Teatria” – One Man Army (SWE), Ektomorf (HUN), Children of Bodom

LA 18.2.2006 Oulu ”Club Teatria” – Bedrock (Dirty Deeds Done Dirt Cheap, 1976), Pohjan Sotilassoittokunta Plays AC/DC, Dirty Deeds Indeed (Let There Be Rock, 1977), Mama & The Brakeman (Powerage, 1978), Live Wire (US) (Highway To Hell, 1979), Ruoko (Fly On The Wall, 1985), His Infernal Balls (Who Made Who, 1986), Iiwanajulma (Blow Up Your Video, 1988) [Cover bands plays AC/DC marathon]

SU 26.2.2006 Oulu “45 Special, Ravintola” – Eläkeläiset

PE-LA 28.7-29.7.2006 Oulu ”Qstock, Kuusisaari” – Pe: I Was a Teenage Satan Worshipper, Callisto, PMMP, Motörhead (UK). La: Teräsbetoni, Amorphis, Anekdoten (SWE), Paradise Lost (UK), The Cardigans (SWE), Shade Empire

PE 4.8.2006 Oulu ”Club Teatria” – Nazareth (UK)

KE 9.8.2006 Oulu “Foxia“ – Graham Bonnet (UK)

LA 19.8.2006 Kautokeino (Norway) ”Church” – Niko Valkeapää (NOR)

LA 14.10.2006 Oulu ”Club Teatria” – Krokus (SUI)

PE 20.10.2006 Oulu ”Madetoja-Sali” – Värttinä

KE 22.11.2006 Oulu ”Club Teatria” – Vader (PL), Exodus (US)

LA 31.3.2007 Oulu ”Age of Love, Radisson SAS & Night” – Orkidea, Marusha (GER), Proteus

KE-SU 4.7-8.7.2007 Roskilde – KE: Detektivbyrån (SWE), Kloak (DK). TO: The Arcade Fire (CAN), The Killers (US), Björk (ISL). PE: Peanut Butter Wolf; J Rocc; Aloe Blacc; Percee P; Guilty Simpson (US), The Sounds (SWE), New Young Pony Club (UK), Roky Erickson & The Explosives (US), Beastie Boys (US), Dizzee Rascal (UK), Queens of the Stone Age (US), Peter Bjorn and John (SWE), Lee Perry & Adrian Sherwood (JAM & UK), The Congos (JAM). LA: Machine Head (US), Bigbang (NOR), Thomas Dybdahl (NOR), The Flaming Lips (US), Loney, dear (SWE), The Who (UK), 120 Days (NOR), Fanfare Ciocarlia (ROM), Red Hot Chili Peppers (US). SU: Beirut (US), Wilco (US), Arctic Monkeys (UK), K'naan (SOM), Muse (UK), Datarock (NOR), Basement Jaxx (UK)

PE 3.8.2007 Oulu “Foxia“ – Pandora (SWE)

PE-LA 17.8-18.8.2007 Oulu ”Jalometalli, Club Teatria” – PE: Unleashed (SWE), Horna, Rotting Christ (GR), Deathchain, Testament (US), Eternal Tears of Sorrow. LA: Kiuas, Holy Moses (GER), Kreator (GER), Candlemass (SWE)

PE 7.9.2007 Oulu “Oulun Musiikkivideofestivaalit, Club Teatria” – Signmark, Disco Ensemble

LA 20.10.2007 Tampere “Lost in Music, Tullikamari, Klubi” – Husky Rescue, Underwater Sleeping Society, Tuomo, Damn Seagulls, Rinneradio, Laika & The Cosmonauts, Ironica, Sweatmaster

MA 29.10.2007 Helsinki “Hartwall Areena” – Rush (CAN)

TO 22.11.2007 Oulu ”Club Teatria” – Sotajumala, Deathchain, Nile (US)

PE 14.12.2007 Oulu ”Pääkirjasto” – Soiva Siili

LA 2.2.2008 Oulu ”Club Teatria” – Kent (SWE)

TO 20.3.2008 Oulu ”Age of Love Part II, Radisson SAS & Night” – Infekto, JS16, Psydog

TI 15.3.2008 Oulu “Oulun Kärpät mestaruusjuhla, Jäähalli” – Aki Louhela Band, Sakari Kuosmanen, Charon, Frederik, Popeda

SU 27.4.2008 Oulu ”Club Teatria” – Terveet Kädet, Misfits (US)

KE 28.5.2008 Helsinki “Hartwall Areena” – Cinder Road (US), Kiss (US)

KE 4.6.2008 Oulu ”Club Teatria” – Zero Nine, Graham Bonnet & Joe Lynn Turner (UK), Sonata Arctica

SU 8.6.2008 Oulu ”Club Teatria” – Gobra, Burning Point, Sebastian Bach (US)

PE-LA 13.6-15.6.2008 Seinäjoki “Provinssirock” – PE: Dinosaur Jr. (US), Linkin Park (US). LA: Emmanuel Jal (SUD/UK), Danko Jones (CAN), The Dø (FRA/FIN), Serj Tankian (US). SU: Billy Talent (CAN), Mokoma, Foo Fighters (US)

PE-SU 4.7-6.7.2008 Turku “Ruisrock” – PE: At the Gates (SWE), Anti-Flag (US), Porcupine Tree (UK), The Sounds (SWE), Ministry (US). LA: Flogging Molly (US), CMX, The Ark (SWE), Primal Scream (UK), HIM. SU: José González (SWE), Kent (SWE), The National (US), Interpol (US)

LA 19.7.2008 Tampere “Ratinan stadion” – Lauren Harris (UK), Avenged Sevenfold (US), Iron Maiden (UK)

PE-LA 25.7-26.7.2008 Oulu ”Qstock, Kuusisaari” – PE: Sahara Hotnights (SWE), Entwine, The Ruckazoid (US), Manic Street Preachers (UK), Radiopuhelimet. LA: Aknestik, Aqua de Annique (NED)

LA 26.7.2008 Seinäjoki “Seinäjoen vauhtiajot” – Los Bastardos Finlandeses, The Stooges (US), Ismo Alanko Teholla, Thin Lizzy (IE)

PE 1.8.2008 Oulu ”Club Teatria” – W.A.S.P. (US)

PE-LA 1.8.-2.8.2008 Oulu “Totuus 08, Oulun kaupunginteatterin nurmialue” – PE: AOC, Ruudolf. LA: Markus Pätsi, Charlie Bell (US) & The Iceman

PE 8.8.2008 Oulu “Elojazz, Aittatori” – Tuomo, Iiro Rantala Trio, Otis Grand & The Big Blues Band (UK)

PE-LA 15.8-16.8.2008 Oulu ”Jalometalli, Club Teatria” – PE: Mortal Sin (AUS), Possessed (US), Blitzkrieg (UK), Overkill (US), Turisas. LA: Fall of the Idols, Heavy Metal Perse, Catamenia, Kalmah, Desaster (GER), Evocation (SWE), Barathrum, Astral Doors (SWE), Mayhem (NOR), Trouble (US), Satyricon (NOR), KYPCK

PE 22.8.2008 Oulu ”Club Teatria” – Sex Pistols (UK)

TO 4.9.2008 Oulu “45 Special, Ravintola” – Déclassé

PE 5.9.2008 Oulu ”Nuoriso- ja kulttuurikeskus Valve, Valvesali” – Piirpauke (Original)

LA 6.9.2008 Oulu ”Nakrock, Toppilan möljä” – Random Mullet, Indica, Sara

LA 6.9.2008 Oulu ”Kuuska-folk, Kuusisaari” – Kammarit, Erkki ja Tähti, Ninni Poijärvi Trio, Tokela Feat. Ninni Poijärvi Trio

SU 7.9.2008 Oulu ”Muusajuhlat V, Antennihipat, Villa Pukkila” – Adachi Tomomi (JAP)

TO 18.9.2008 Oulu “45 Special, Ravintola” – Kuuradio, Sami Kukka

TO 2.10.2008 ”The Irish Festivals of Oulu, Oluthuone Leskinen Pub, Ravintola” – Yläsiirtola Ramblers

PE 3.10.2008 ”The Irish Festivals of Oulu, Nuoriso- ja kulttuurikeskus Valve, Valve Café” - Yläsiirtola Ramblers

SU 5.10.2008 ”The Irish Festivals of Oulu, Pohjankartanon konsettisali” - Andy Irvine (IE)

SU 5.10.2008 Oulu “45 Special, Ravintola” – Paprika Korps (POL)

LA 29.11.2008 Oulu ”Yksityistilaisuus, Walo” - Shadow & Sextett

MA 29.12.2008 Oulu ”Helldone Festival 2008, Club Teatria” – KYPCK, HIM

SU 1.2.2009 Oulu “45 Special, Ravintola” – Risto

KE 4.2.2009 Oulu “45 Special, Ravintola” – Eppu Normaali

SU 8.2.2009 Oulu ”Pääkirjasto” – Duo Kuokkanen & Järvenpää

LA 14.2.2009 Oulu ”Club Teatria” – Entombed (SWE), Opeth (SWE)

KE 18.2.2009 Oulu “Levykauppa Äx” – Harmaja

PE-LA 20.2-21.2.2009 Oulu ”Jalometalli, Club Teatria” – PE: Napoleon Skullfukk, The Final Harvest, Sotajumala, Napalm Death (UK). LA: Sabaton (SWE), Tarot

LA 7.3.2009 Oulu ”Club Teatria, AC/DC-tribuutti-ilta” – Sin City Gate, Skippo and the Good Bushes

TO 19.3.2009 – Oulu ”Madetoja-Sali” – Oulu Sinfonia, Egberto Gismonti (BRA)

PE 20.3.2009 – Oulu ”Madetoja-Sali” – Budapest Gypsy Symphony Orchestra (100 Gypsy Violins from Budapest) (HUN)

KE 25.3.2009 Oulu “Levykauppa Äx” – Brüssel Kaupallinen

TO 26.3.2009 Oulu “45 Special, Ravintola” – Eläkeläiset

KE 17.6.2009 Helsinki “Olympiastadion” – Blake, The Answer (AUS), AC/DC (AUS)

SU 19.7.2009 Oulu “45 Special, Ravintola” – Cool Operator, Dr. Feelgood (UK)

PE-LA 24.7-25.7.2009 Oulu ”Qstock, Kuusisaari” – PE: PMMP, Sparzanza (SWE), Apulanta. LA: Asa & Jätkäjätkät, Egotrippi, Stam1na, Regina, The Rasmus, Elephant9 (NOR), Heaven & Hell (UK/US), Ajattara

PE-LA 14.8-15.8.2009 Oulu ”Jalometalli, Club Teatria” – PE: Sólstafir (IS), Stormwarrior (GER), Hail of Bullets (NED), Rage (GER), Voivod (CAN), Spiritus Mortis. LA: Gnostic (US), Torture Killer, Rotten Sound, Artillery (DEN), Nifelheim (SWE), Asphyx (NED), Whiplash (US), Atheist (US), Agent Steel (US), Death Angel (US), Electric Wizard (UK)

KE 19.8.2009 Oulu “Levykauppa Äx” – Sami Kukka

TO 20.8.2009 Oulu “Taiteiden yö, Tervasoihtu, Ravintola” - Backwood's Folks, Texas Roses, Höyhtyän Herkät

TO 20.8.2009 Oulu “Korttelihaipakka, Kauppatori” – Oulu Sinfonia (Solisteina Marjatta Airas ja Juha Hostikka)

TO 20.8.2009 Oulu “Taiteiden yö, Levykauppa Äx” – Jukka Takalo, Samae Koskinen

TO 20.8.2009 Oulu “Taiteiden yö, Gloria, Ravintola” - Discotransit

PE 21.8.2009 Oulu “Oulun Musiikkivideofestivaalit, Kauppatori” – Anna Puu

PE 4.9.2009 Oulu ”Volokkarit, Pohjankartanon konserttisali” – OHO, Kakriset, Iin Laulupelimannit, Heikki Lahti, Tallari

LA 5.9.2009 Oulu ”Nakrock, Toppilan möljä” – Lapko, Brick, Disco Ensemble

LA 5.9.2009 Oulu ”Kuuska-folk, Kuusisaari, Paviljonki” – The Original Lost Blues Band, Tuomari Nurmio & Tohtori Eskola, Jussi Syren and the Groundbreakers

LA 12.9.2009 Oulu “Levykauppa Äx” – Lotta

MA 14.9.2009 Oulu ”Club Teatria” – Leafblade (UK), Anathema (UK)

LA 26.9.2009 Oulu ”Club Teatria” – Tracedawn, Metsatöll (EE), Ensiferum

PE 2.10.2009 Oulu ”The Irish Festivals of Oulu, 45 Special, Ravintola” – Neck (IRE/UK)

SU 4.10.2009 Oulu ”Club Teatria” – Evile (UK), Entombed (SWE), Amon Amarth (SWE)

KE 14.10.2009 Oulu “Kaupungin paras-juhlat 2009, Gloria, Ravintola” – Anchors & Planets, Mutafunkers

TO 15.10.2009 Oulu “Lentävä lautanen, Ravintola” – Mike Westhues (US)

PE 16.10.2009 Oulu ”Nuclear Nightclub, Ravintola” – Re-Armed, Sacred Crucifix, Claustrofobia (BRA)

PE 6.11.2009 Oulu ”Club Teatria” – Plutonium Orange, Mustasch (SWE)

KE 11.11.2009 Oulu ”Nuoriso- ja kulttuurikeskus Valve, Valvesali” – Vincent Courtois Trio (FRA), Elifantree

PE 13.11.2009 Oulu “Friday the Thirsteenth 13, Hevimesta, Ravintola” – Ääniportti, Chromatic Dark, National Napalm Syndicate

LA 14.11.2009 Oulu ”Teatteri Rio, ravintola” – Pepe Willberg Band

SU 15.11.2009 Oulu ”Uuden musiikin lokakuu – Pohjois-Suomen V nykymusiikkijuhlat, Tulindbergin sali” – Zoät-Aon, Vladislav Delay, Lasse Marhaug (NOR)

MA 16.11.2009 Oulu “Levykauppa Äx” – Phantom Wagon

TO 19.11.2009 Oulu “Levykauppa Äx” – Absoluuttinen Nollapiste

PE 20.11.2009 Oulu “Petrellin Saluuna, Ravintola” - Backsliders

LA 21.11.2009 Oulu “Levykauppa Äx” – Capital Beat

TO 26.11.2009 Oulu “Nightclub Tähti, Ravintola” – Irina

PE 27.11.2009 Oulu “Cross Cafe” – Joose Keskitalo

PE 27.11.2009 Oulu “45 Special, Ravintola” – Jarkko Martikainen

LA 28.11.2009 Oulu ”Yksityistilaisuus, Rauhala” - Jurriganes

PE 4.12.2009 Oulu ”Oulun Tuomiokirkko” – Vesa-Matti Loiri

LA 5.12.2009 Oulu ”Pyhän Luukkaan kappeli” – Jippu

LA 5.12.2009 Oulu ”Rotosrock, Nuclear Nightclub, Ravintola” – Nightsatan, Cosmobile, Jolly Jumpers

TO 17.12.2009 Oulu ”Club Teatria” – Matt & Kim (US), The Sounds (SWE)

PE 1.1.2010 Oulu ”Nuclear Nightclub, Ravintola” – The Sultans, Dead Elvis & His One Man Grave (US), The Black League

KE 13.1.2010 Oulu “Levykauppa Äx” – Starlevel

LA 23.1.2010 Oulu “Levykauppa Äx” – Epilä

LA 30.1.2010 Oulu ”Oulu Pop History 2010, Radisson SAS” – Kunkku, Bluesbird, Luther, Riff Raff, Big Jims Beer Belly, The Connection, Cool Operator

TI 2.2.2010 Helsinki “Hartwall Areena” – Nitzer Ebb (UK), Depeche Mode (UK)

KE 10.2.2010 Oulu “45 Special, Ravintola” – Relentless, No Shame

TO 11.2.2010 Oulu “Haiti tukikonsertti, 45 Special, Ravintola” – Trio Kanuuna, Allman Cousins, The Blaster Master, Radiopuhelimet, Aki Louhela Band, Starlevel, Blue Frequency, Ruotomieli, Moses Hazy, Tuomas Henrikin Jeesuksen Kristuksen Bändi

PE 12.2.2010 Oulu ”Rotos Loves Paskis IV, Nuclear Nightclub, Ravintola” – Huminoita, Speedtrap, Abduktio

LA 13.2.2010 Kiiminki ”Casa, Ravintola” – Jarkko Martikainen

LA 6.3.2010 Oulu “Nightclub Tähti, Ravintola” – PMMP

TO 11.3.2010 Oulu “45 Special, Ravintola” – Ismo Alanko Teholla

TI 30.3.2010 Oulu ”Club Teatria” – Downstone, Apocalyptica

PE 26.3.2010 Oulu “Petrellin Saluuna, Ravintola” – The Flaming Family Jewels

PE 26.3.2010 Oulu Nuclear Nightclub, Ravintola” – Hebosagil, Mary, Church of Misery (JAP)

LA 27.3.2010 Oulu “Petrellin Saluuna, Ravintola” – Bushmill

LA 27.3.2010 Oulu “Gloria, Ravintola” – Rewinders

KE 31.3.2010 Oulu ”Club Teatria” – Status Quo (UK)

TO 1.4.2010 Oulu “Levykauppa Äx” – Lapko

PE 2.4.2010 Oulu ”Nuclear Nightclub, Ravintola” – Isole (SWE), Pagan Altar (UK)

LA 3.4.2010 Oulu “Levykauppa Äx” – Substances

TI 6.4.2010 Oulu ”Nuclear Nightclub, Ravintola” – Tanja Torvikoski with Houseband

KE 7.4.2010 Oulu ”Nuclear Nightclub, Ravintola” – Mnemenies, Veracious Mind

LA 8.5.2010 Oulu ”Club Teatria” – Carach Angren (NED), Zonaria (SWE), Dark Funeral (SWE)

PE 17.4.2010 Oulu “Hevimesta, Ravintola” – End of You

TI 27.4.2010 Oulu ”Skills Energy-konsertti, Kauppatori” - Starcrash

KE 5.5.2010 Oulu ”Nuclear Nightclub, Ravintola” – Kati Salo, Suomen tulli, Sweet Moses, Kotoisat Sävyt

PE 7.5.2010 Oulu “45 Special, Ravintola” – Harmaja

PE 7.5.2010 Oulu ”Club Teatria” – Ensiferum, Suburban Tribe

KE 12.5.2010 Oulu ”Club Teatria” – Blaze Bayley (UK)

LA 15.5.2010 Oulu “Kahvilamakasiini, Ravintola” – Maija Paakkari & Juha Kallio

LA 15.5.2010 Oulu “Petrellin Saluuna, Ravintola” – Art Alta & The Hit Birds

LA 15.5.2010 Oulu “Vanha paloasema, Ravintola” – Kotipelto (acoustic Duo with Jani Liimatainen)

LA 5.6.2010 Oulu “Hevimesta, Ravintola” – Mors Principium Est

PE 11.6.2010 Tampere ”Sauna Open Air, Eteläpuisto” – PE: Whitechapel (US), Death Angel (US), August Burns Red (US), Tarot, Anvil (CAN), Danzig (US)

LA 12.6.2010 Oulu ”Bändimaraton 2010, Nuclear Nightclub, Ravintola” – Bluesharps, Saarna, Season, Arctulary, Hoodoo Sauna, Silent Threnody, RF BaseBand, Last Rose, The Black Project, Encrypted Truth, The Bluem, MetalFear, Brick, Vained, Mr E, Renate/Cordate, Insaniah, Onségen Ensemble, Parasite Cocktail, Sadistik Forest, Spectus Erectus, Hater, Kulmakunnan kutkuttajat, Clock Paradox, Aimo Huikan soitinorkesteri, Gargoyle 6, Twilight Zone, Grabulator, Duo Suruttomat, Antipope, Forensic Hardcore, Frigidi Fallos, Madhatter, Ceremoth, Kerola, Execute the Silent, Slap Betty, Steel Emperor, Saint Veil, The George Double Use, Joel's Rescue, Pursiseurapunkpändi Eturauhanen, Disare, Office of the Dead, On Colors, KissDynasty, Scarm, Fore, Tor, Chromatic Dark, Heimia, Antihistamiini, Reflexion, Seith

SU 13.6.2010 Oulu “Suvi-blues, Tervasoihtu, Ravintola” – The Covered Songs (Mette Hänninen & Miko Kontturi), Original Lost Blues Band, Bottleneck John (SWE)

PE 18.6.2010 Seinäjoki “Provinssirock” – PE: Paloma Faith (UK), Mew (DEN), Eläkeläiset, Lauri Tähkä & Elonkerjuu, Jello Biafra and the Guantanamo School of Medicine (US), 30 Seconds To Mars (US)

LA 3.7.2010 Oulu ”Hässäkkä-päivät goes Pottupeltorock, Ykän Pub, Ravintola” – Two Beats Off, Yleislakko, Bad Jesus Experience, Lapinpolthajat, Dispose (SWE), Rakkaus, Dick Tracy (SWE), Selfish, Yhteiskunnan Ystävät?, Delta Force II, Death With A Dagger, The Arson Project (SWE), Kylmä Sota, Mob 47 (SWE)

PE-SU 9.7-11.7.2010 Turku “Ruisrock” – PE: Finntroll, Canned Heat (US), Arch Enemy (SWE), Rise Against (US), NOFX (US), Baroness (US), Ozzy Osbourne (UK). LA: Prince of Assyria (SWE), The Baseballs (GER), Disco Ensemble, The Specials (UK), Don Huonot, Michael Monroe, Stam1na. SU: The Sonics (US), Belle & Sebastian (UK), Midlake (US), Regina Spektor (US), Florence & The Machine (UK), Slash (US) (Special Guest Michael Monroe)

PE-SU 16.7-18.7.2010 Joensuu ”Ilosaarirock” – PE: Herra Ylppö & Ihmiset, Chisu, Eläin, Samuli Putro, Vesterinen Yhtyeineen, Kolmas Nainen. LA: Viikate (Special Guests Otra Romppanen ja Kimmo Kuosmanen: biisit Maria Magdalena + Vaarallista), Pariisin Kevät, Melrose, Katatonia (SWE), Kumikameli, Imogen Heap (UK), Ismo Alanko & Teho-osasto, Unkle (Live) (UK), Bad Religion (US). SU: Vuokko Hovatta, G-ODD, Insomnium, Jenni Vartiainen (Special Guest Sami Yaffa), Marko Markovic Orkestar (SRB), Eppu Normaali (Special Guest Iiro Rantala), DevilDriver (US), Amorphis, DJ Shadow (US), Faith No More (US)

PE-LA 30.7-31.7.2010 Oulu ”Qstock, Kuusisaari” – PE: Pariisin Kevät, Ghost Brigade, Mokoma, Mors Subita, Meshuggah (SWE), Jukka Poika & DJ Andor. LA: Samuli Putro, Scandinavian Music Group, Fintelligens, Klamydia, Doom Unit, Raised Fist (SWE), Viikate, Gösta Berlings Saga (SWE), J. Karjalainen & Polkabilly Rebels, Europe (SWE), Huoratron

TO 5.8.2010 Oulu “Suurmessut, Ouluhalli” – Matti Esko, Antti Tuisku

LA-SU 7.8-8.8.2010 Pori “Sonisphere” – LA: Stam1na, Negative, Serj Tankian (US), The 69 Eyes, The Cult (UK), Apocalyptica, Alice in Chains (US), Volbeat (DEN), HIM. SU: Insomnium, Profane Omen, Anthrax (US), Mokoma, Slayer (US), Iggy Pop (Acoustic), Alice Cooper (US), Iron Maiden (UK)

PE-LA 13.8-14.8.2010 Oulu ”Jalometalli, Club Teatria” – PE: Destruction (GER), Dream Evil (SWE), Suffocation (US), Macabre (US), Carcass (UK), Lord Vicar. LA: Black Crucifixion, Melechesh (NED), Demilich, Ross the Boss featuring Scott Columbus (GER/US), Triptykon (CH), Angel Witch (UK), Gorgoroth (NOR)

TI 17.8.2010 Oulu “Elorieha, Yksityistilaisuus, Ouluhalli” – Settlement Big Band

TO 19.8.2010 Oulu “Korttelihaipakka, Kauppatori” – Oulu Sinfonia (Solistina Anna-Maria Helsing)

PE 20.8.2010 Helsinki “Olympiastadion” – Razorlight (UK), U2 (IRE)

TO 26.8.2010 Oulu “Taiteiden yö, Tervasoihtu, Ravintola” - Backwood's Folks, Cascade, Elokuun Orkesteri

TO 26.8.2010 Oulu “Taiteiden yö, Lammassaari” – H-Ural (RUS), Tunguska Press, Tuomas Henrikin Jeesuksen Kristuksen Bändi

TO 26.8.2010 “ Taiteiden yö, Vanha paloasema, Ravintola” – Santtu Karhu ja Talvisovat (RUS)

PE 3.9.2010 Oulu ”Oulu päivät, Nuoriso- ja kulttuurikeskus Valve, Valvesali” – Höyhtyän Herkät, Oulun Pammaus

PE 3.9.2010 Oulu ”Oulu päivät, Oluthuone Leskinen Pub, Ravintola” – Höyhtyän Herkät

LA 15.5.2010 Oulu “Petrellin Saluuna, Ravintola” – The Beatles Band

LA 4.9.2010 Oulu ”Nakrock, Toppilan möljä” – Kymppilinja, KääntöPiste, Stalingrad Cowgirls

TI 14.9.2010 ”Nuclear Nightclub, Ravintola” – Valkyrja (SWE), Ragnarok (NOR), Marduk (SWE)

PE 24.9.2010 Oulu ”Club Teatria” – Scooter (GER)

LA 25.9.2010 Oulu ”Club Teatria” – Anneke van Giersbergen (NED), Anathema (UK)

PE-LA 1.10-2.10.2010 Oulu ”Metalheim Festival, Club Teatria” – PE: Bob Malmström, Sotajumala, Man-Eating Tree, Secrets of the Moon (GER), Sólstafir (IS), Korpiklaani. LA: Evemaster, Enochian Crescent, Profane Omen, Deathchain, Kiuas, Pain of Salvation (SWE)

LA 2.10.2010 Oulu ”Music on Top, Pohjankartanon konserttisali” – Oulu Young Jazz Orchestra, Arctic Youth Jazz Orchestra (SWE), Nord Norsk Ungdoms Orkester (NOR), Norrbotten Big Band with Tim Hagans (SWE/US)

SU 3.10.2010 Oulu ”The Irish Festivals of Oulu, Pohjankartanon konserttisali” – Marianne Green (DEN), Altan (IRE)

LA 16.10.2010 Oulu “45 Special, Ravintola” – Joose Keskitalo & Kolmas Maailmanpalo, Penniless, Alamaailman Vasarat

PE 29.10.2010 Helsinki ”Helsingin kirjamessut, Viini ruoka & hyvä elämä, Musiikkimessut” – Rudirok & Mikkelin kaupunginorkesteri – Fujiko’s Fairy Tale (Säv. Jan Mikael Vainio), Pave Maijanen, Polka Chicks, The 69 Eyes (Acoustic)

KE 3.11.2010 Oulu ”Uuden musiikin lokakuu, Nuoriso- ja kulttuurikeskus Valve, Valvesali” – Kalle Kalima K-18, Print (FRA)

PE 12.11.2010 Oulu ”Hei, kuule Suomi –hyväntekeväisyyskonsertti, Madetoja-Sali” – Mira Luoti, Paula Vesala, Sinfoniaorkesteri Tahdistin, Kuopion Nuorisokuoro, Kerkko Koskinen (Piano) ja Tatu Kemppainen band

LA 20.11.2010 Oulu ”Sakara Tour, Club Teatria” – FM2000, Rytmihäiriö, Mokoma, Teräsbetoni, Stam1na

LA 27.11.2010 Oulu ”Yksityistilaisuus, Hilkku, Ravintola” - Jurriganes

KE 2.2.2011 Oulu “Levykauppa Äx” – Jukka Takalo

KE 9.2.2011 Oulu “Levykauppa Äx” – Brüssel Kaupallinen

TO 24.2.2011 Oulu “45 Special, Ravintola” – Fatboy (SWE)

SU 13.3.2011 Oulu “Oulun musiikkijuhlat, Uusi Seurahuone, Ravintola” – Riikka Keränen Jazz Band, Timo Lassy, Jukka Eskola & OASBB

SU 13.3.2011 Oulu “Oulun musiikkijuhlat, Vanha paloasema, Ravintola” – Farmers Market (NOR)

LA 19.3.2011 Oulu ”Club Teatria” – Machinae Supremacy (SWE), Ensiferum, Children of Bodom (The Ugly World Tour eka keikka – levyjulkkarit)

TO 31.3.2011 Oulu ”Club Teatria” – Shining (NOR), Devin Townsend Project (CAN)

KE 27.4.2011 Helsinki “Hartwall Areena” – Roger Waters (UK) - The Wall Live

LA 30.5.2011 Barcelona “Festival del Plaça Odissea, Maremagnum” – The Dodos (US)

TO 9.6.2011 Oulu “Kirjastopäivät, yksityistilaisuus, pääkirjasto” – Soul Goblins

KE 22.6.2011 Oulu ”OPS- AC Oulu, Jalkapallo miesten ykkönen, Raatin stadion” – Aki Louhela

LA-SU 18.6-19.6.2011 Seinäjoki “Provinssirock” – SU: Katri Helena, Scandinavian Music Group, Uusi Fantasia, The Wrecking Queens, Hadouksen! (UK), Volbeat (DEN), The Joy Formidable (UK), System of a Down (US)

PE-SU 8.7-10.7.2011 Turku “Ruisrock” – PE: Carpark North (DEN), Circle, Primus (US), Nekromantix (DEN/US), Hurts (UK), The National (US) (Special Guest Pekka Kuusisto), The Prodigy (UK). LA: Scandinavian Music Group, bob hund (SWE), Von Hertzen Brothers, Anna Calvi (UK), Bullet For My Valentine (UK), Elbow (UK), PMMP (Special Guests Jari Sjöroos ja Uuusi Fantasia). SU: Graveyard (SWE), Fleet Foxes (US), Isobel Cambell & Mark Lenegan (UK/US), Manu Chao La Ventura (FRA), Robyn (SWE)

PE-SU 15.7-17.7.2011 Joensuu ”Ilosaarirock” – PE: Ultramariini, Jaakko Laitinen & Väärä Raha, Jätkäjätkät, Rosa, Sir Elwoodin Hiljaiset Värit, Tumppi Varonen & Problems, Kotiteollisuus (Special Guest Joensuun Mieslaulajat). LA: The Northern Governors, Liljan Loisto, Medeia, Buzzcocks (UK), Holik, Iced Earth (US), Apulanta, Melt-Banana (JAP), Sielun Veljet [Settilista: . SU: Minä ja Ville Ahonen, Samuli Putro, Laura Närhi, Dusha Pitera, Kvelartak (NOR), Stella, The Exploited (UK), Madness (UK), Aphex Twin (UK), Neljä Ruusua

PE-LA 29.7-30.7.2011 Oulu ”Qstock, Kuusisaari” – PE: Paradise Oskar, Lauri, Blanko, ONRA (FRA), Petri Nygård, Happoradio, CMX, Children of Bodom, Radiopuhelimet. LA: Anna Puu, Von Hertzen Brothers, The Posies (US), MyGrain, Gommi ja Pommi midnigt show, The Mama King, Raappana & Sound Explosion Band, Twisted Sister (US), Wolf People (UK)

PE-LA 5.8-6.8.2011 Oulu ”Hiphop festival, Raksila” – PE: Puhuva Kone & Elastinen, Jätkäjätkät, Fintelligens, Paleface. LA: Looptroop Rockers (SWE)

LA 6.8.2011 Pudasjärvi ”Yksityistilaisuus, Jyrkkäkoski” – Tykylevits, Art Alta & The Hit Birds

LA 6.8.2011 Oulu ”Bändimaraton 2011, Nuclear Nightclub, Ravintola” – Fear of Flies, Nuoret Marttyyrit

TI 16.8.2011 Oulu “Elorieha, Yksityistilaisuus, Kuusisaari” - Suvi Teräsniska

TO 9.6.2011 Oulu “Taiteiden yö, pääkirjaston edessä” – Olli-PA –Funksons (Teosteos-rumputeos)

LA 3.9.2011 Oulu ”Extreme Run, Raatin stadion” – Grooving High Allstars

LA 10.9.2011 Oulu “Gloria, Ravintola” – Kantri-Jussi & Turska

P 16.9.2011 Oulu ”Rusko Open Air, Ruskon kaatopaikka” – Juka Takalo ja Vastarannan Orkesteri, Jarkko Martikainen

PE 16.9.2011 ”Nuclear Nightclub, Ravintola” – Unkind, Ghost Brigade

LA 1.10.2011 Oulu ”Pyhän Luukkaan kappeli” – Joose Keskitalo

PE 7.10.2011 ”Nuclear Nightclub, Ravintola” – Santa Lucia, Thrashgrinder

TO 27.10.2011 Oulu ”Club Teatria” – The Slidemobile, Blackfoot (US)

PE 4.11.2011 Tukholma “Ericsson Globe” – Mark Knopfler (UK), Bob Dylan (US)

KE 16.11.2011 Oulu “Rauhaa!, Ouluhalli” – Satellite Stories, Paleface

PE 25.11.2011 Oulu ”Club Teatria” – Stratovarius

LA 26.11.2011 Oulu “Yksityistilaisuus, pääkirjasto” – Modern Flock of Talking Seagulls, Hard Böyz

PE 9.12.2011 Oulu ”Club Teatria” – Freeman, Hector

LA 31.12.2011 Oulu ”Club Teatria” – Children of Bodom

PE 6.1.2012 ”Nuclear Nightclub, Ravintola” – Pulse – Pink Floyd Tribute

PE 10.2.2012 Oulu “45 Special, Ravintola” – Suvi Isotalo

LA 11.2.2012 Oulu ”Club Teatria” – DJ SS (UK), Pendulum DJset with MC Verse (UK/AUS), Rico Tubbs, Muffler vs. Proteus

TI 14.2.2012 Oulu “Pääkirjasto” – Tahkokankaan Orkesteri

LA 18.2.2012 Oulu “Rotos Loves Paskis VI, Kuusisaari, Ravintola” –Kiveskives, Sydän Sydän, Circle

PE 24.2.2012 Oulu “Oulun Musiikkijuhlat – Jäämusiikkia, Kauppatori – Terje Isungset (NOR), Mari Kvien Brunvoll (NOR) & Eric Mutel (FRA)

LA 25.2.2012 Oulu “Oulun Musiikkijuhlat – Jäämusiikkia, Kauppatori – Terje Isungset (NOR), Mari Kvien Brunvoll (NOR) & Eric Mutel (FRA)

PE 2.3.2012 Oulu “Gloria, Ravintola” – Väinö Tuonela & Kerettiläiset

MA 5.3.2012 Oulu “Pääkirjasto” – Soiva Siili Duo feat. Paavo J. Heinonen

TI 27.3.2012 Oulu “Levykauppa Äx” – Harmaja (akustinen keikka)

KE 28.3.2012 Oulu ”Teatteri Rio, Ravintola” – Harmaja

PE 13.4.2012 Oulu ”Ysäribileet, Club Teatria” – Aikakone, Rednex (SWE), Dr. Alban (SWE)

TI 17.4.2012 Pietari “Dvorets Sporta Yubilejni”, Jäähalli” – TERRA inc.(RUS), Scorpions (GER)

PE 20.4.2012 ”Nuclear Nightclub, Ravintola” – Tommi Saha ja Vapaat Kuviot, Rättö ja Lehtisalo

LA 21.4.2012 Oulu “Levykauppa Äx” – Jukka Takalo

SU 22.4.2012 ”Nuclear Nightclub, Ravintola” – Hexvessel, Sólstafir (IS)

SU 29.4.2012 Oulu ”Club Teatria” – Ghoul Patrol, In Flames (SWE)

PE 11.5.2012 Oulu “Nuclear Nightclub, Ravintola” – Solothus, Hooded Menace, Coffins (JAP)

LA 12.5.2012 Oulu “Nuclear Nightclub, Ravintola” – Deliverance, Oranssi Pazuzu, Jex Thoth (US)

PE 18.5.2012 Oulu “Levykauppa Äx” – Soppa
LA 26.5.2012 Oulu “Yksityistilaisuus, pääkirjasto” – Penskat (Special Guest: ”Kutri Helena”), Thin Head

MA 4.6.2012 Helsinki “Sonisphere Festival 2012 4TH Edition, Kalasatama” – Hardcore Superstar (SWE), Gojira (FRA), Ghost (SWE), Amorphis, Machine Head (US), Metallica (US)

TI 5.6.2012 Turku-Tukholma ristely “Viking Line Isabella” – Duke (aka Dukebox) (UK)

KE-LA 6.6.-9.6.2012 Sölvesborg “Swedenrock” – KE: Fear Factory (US), H.E.A.T (SWE), The Crown (SWE), Entombed (SWE). TO: Exciter (CAN), 10CC (UK), Danko Jones (CAN), Night Ranger (US), Rival Sons (US), Sepultura (BRA), Mastodon (US), Sebastian Bach (US) [Special Guest Dee Snider], Soundgarden (US). PE: Skyforger (LV), Adrenaline Mob (US), Axel Rudi Pell (GER), Michael Schenker’s Temple of Rock (GER), Blue Öyster Cult (US), Tygers of Pang Tang (UK), Ugly Kid Joe (US), Pentagram (US), Mötörhead (UK) [Special Guest Whitfield Crane], Twisted Sister (US). LA: Girlschool (UK), Return (NOR), Fish (UK), Bad Company (UK), Slaughter (US), Lynyrd Skynyrd (US), King Diamond (DEN) [Special Guests Hank Shermann, Mikkey Dee, Michael Poulsen Volbeat singer], Mötley Crüe (US)

PE-SU 15.6-17.6.2012 Seinäjoki “Provinssirock” – PE: Bat For Lashes (UK), Snow Patrol (UK), M83 (FR), Nightwish, Eagles of Death Metal (US). SU: Danny, Elokuu, Kauko Röyhkä & Narttu, Lapko, The Gaslight Anthem (US), Michael Monroe, Justice LIVE (FRA), Slayer (US)

LA 16.6.2012 Helsinki “Classic Festival, Kaisanimen puisto” – Hector, Rumer (UK), Sting (UK)

PE 29.6.2012 Helsinki ”Tuska Open Air, Suvilahti” – Alcest (FRA), Exodus (US), Suidakra (GER), Edguy (GER), Saint Vitus (US), Trivium (US), Arcurus (NOR), A.R.G., Megadeth (US)

LA 30.6.2012 Helsinki “Sun Roba–katufestivaali, Iso Roobertinkatu” – The Duke (Triona), Aino Venna (Triona), Minä Ja Ville Ahonen (Soolo)

SU 1.7.2012 Oulu “Raatin stadion” – Eppu Normaali, John Fogerty (US)

TO-SU 5.7-8.7.2012 Roskilde “Roskilde Festival” – TO: Sam Amidon (US), The Cure (UK), Apparatjik (INT). PE: Red Fang (US), Grieves & Budo (US), Macklemore And Ryan Lewis (US), Evidence (US), Sage Francis (US), Rover (FRA), The Vaccines (UK), Elektro Guzzi (ÖST), Jack White (US), Punch Brothers (US), Daughter (UK), Jupiter & Okwess International (CD). LA: Mac Miller (US), First Aid Kit (SWE), Alison Krauss & Union Station feat. Jerry Douglas (US), The Roots (US), Refused (SWE), Cold Specks (CAN), Staff Benda Bilili (CD), Bruce Springsteen & The E Street Band (US), Bon Iver (US), Mew (DEN). SU: Conjunto Angola 70 (AGO), Mohammad Reza Mortazavi (IRN), Dr. John And Lower 911 feat. Jon Cleary (US), H20 (US), Behemoth (POL), R. Stevie Moore (US), Friendly Fires (UK), Amadou & Mariam (MAL), Santigold (US), Björk (ISL)

PE 27.7.2012 Oulu “Kahvilamakasiini, Ravintola” – Aki Louhela

LA 28.7.2012 Oulu ” Yksityistilaisuus, Allin matala, Toppila” – Emilia Aarnio, Mika & Kurantti

SU 29.7.2012 Oulu “45 Special, Ravintola” – Eläkeläiset

KE 1.8.2012 Oulu “Levykauppa Äx” – Nuoret Marttyyrit

LA 4.8.2012 Oulu “Elojazz, Aittatori” - Manuel Dunkel Quartet, Viktoria Tolstay & Oulu All Star Big Band (SWE/FIN), Jimi Tenor & Tony Allen (FIN/NIG)

SU 5.8.2012 Oulu ”Elojazz, Teatteri Rio, Ravintola” – Klima Kalima, Verneri Pohjola Quartet

SU 12.8.2012 Helsinki “Olympiastadion” – Martin Solveig (FRA), Madonna (US)

SU 19.8.2012 Oulu ”SuurOulun Messut, Ouluhalli” – Suvi Teräsniska

TO 23.8.2012 Oulu ”Taiteiden yö, Oulun Tuomiokirkko” – Cappella pro Vocale

PE 24.8.2012 Oulu “Oulun Musiikkivideofestivaalit, Rotuaari” – Olavi Uusivirta

LA 1.9.2012 Oulu “Oulun Päivät, Rotuaari” – Koalia

LA 1.9.2012 Oulu ”Nakrock, Toppilan möljä” – Stig, Nuoret Marttyyrit, The Irrationals

LA 1.9.2012 Oulu ”Club Volokkarit, Radisson Blue” – Sir Elwood Duo, Värttinä

KE 5.9.2012 Oulu “Vulcanalia, Toppilan möljä” – Petteri Sariola & Tommy Lindgren & Tuomo Prättälä

KE 12.9.2012 Oulu “45 Special, Ravintola” – Kari Tapiiri, Yona & Liikkuvat Pilvet

TO 13.9.2012 Oulu “Levykauppa Äx” – Kari Tapiiri, Yona & Liikkuvat Pilvet

PE 14.9.2012 Oulu “Vanha paloasema, Ravintola” – Kuru

PE 26.10.2012 Oulu “Nuclear Nightclub, Ravintola” – Deep Space Destructors, Moonwagon, Hidria Spacefolk

PE 26.10.2012 Oulu “Levykauppa Äx” – Mokoma (Akustinen keikka)

PE 26.10.2012 Oulu “45 Special, Ravintola” – Samuli Putro

LA 27.10.2012 Oulu “Nuclear Nightclub, Ravintola” – Alamaailman Vasarat

TO 1.11.2012 Oulu “45 Special, Ravintola” – Eva & Manu (FIN/FRA)

KE 7.11.2012 Oulu ”Club Teatria” – Metsätöll (EE), Accept (GER)

TO 8.11.2012 Oulu “45 Special, Ravintola” – XL feat. Marzi Nyman (20 V. juhlakiertue)

SU 25.11.2012 Oulu “45 Special, Ravintola” – The Town Heroes (CAN)

TO 29.11.2012 Oulu “Nuclear Nightclub, Ravintola” – Scott Kelly (US)

LA 1.12.2012 Oulu “Nuclear Nightclub, Ravintola” – Disare, Arkhamin Kirjasto, Martyrdöd (SWE)

PE 7.12.2012 Oulu ”Renegade Winter Festival, Club Teatria” – Infected Mushroom (IL/US), Pendulum DJ set (AUS/UK), Huoratron, Calvertron (UK)

LA 8.12.2012 Oulu ”Club Teatria” – Fueled by Fire (US), Nile (US), Morbid Angel (US), Kreator (GER)

KE 16.1.2013 – Oulu ”Madetoja-Sali” – Schönbrunnin linnan filharmonikat (AT) & johtaa Guido Mancusi (IT), sopraano Mara Mastalir (AT), baritoni Michael Havlicek (AT) – Uuden vuoden Wieniläiskonsertti

LA 19.1.2013 Oulu ”Ykän Pub, Ravintola” – Tulukset, Rattus

PE-LA 1.2-2.2.2013 Oulu “Rotos Loves Paskis VII, Nuclear Nightclub, Ravintola” – PE: Visto, Rainbowlicker, Black Lizard, Faarao Pirttikangas & Kuhmalahden Nubialaiset. LA: Saaste, Mantereet, Avasaxa, Kuusumun Profeetta

LA 2.2.2013 Oulu ”Pyhän Luukkaan kappeli” – Jarkko Martikainen

PE 8.2.2013 Oulu “Nuclear Nightclub, Ravintola” – Before the Dawn (Acoustic)

LA 9.2.2013 Oulu ”Club Teatria” – Hour of Penance (IT), The Black Dahlia Murder (US), DevilDriver (US), Cannibal Corpse (US)

PE 22.2.2013 Oulu ”Never Grow Old, Ravintola” – Väinö Tuonela & Kerettiläiset

PE 22.2.2013 Oulu ”Ykän Pub, Ravintola” – Jussi Hakulinen Distortion

LA 23.2.2013 Oulu “Club Teatria” – Wild Palms (UK), Satellite Stories

LA 23.2.2013 Oulu “Petrellin Saluuna, Ravintola” – Thin Head

TO 28.2.2013 Oulu “Levykauppa Äx” – Mariska & Pahat Sudet (Puoliakustisesti)

PE 1.3.2013 Oulu “Levykauppa Äx” – Funksons (Puoliakustisesti)

MA 4.3.2013 Oulu “Pääkirjasto” – Liikkuva Laulureppu

TO 7.3.2013 Oulu “Levykauppa Äx” – Steen1 Orkestra (Puoliakustisesti)

TO 7.3.2013 Oulu “Levykauppa Äx” – Väinö Tuonela & Kerettiläiset

LA 9.3.2013 Oulu ”Jalometalli Winterfest, Club Teatria” – Haterial, Maple Cross, Stone

KE 13.3.2013 Oulu ”Club Teatria” – Manowar (US)

KE 20.3.2013 Oulu “Oulun Musiikkijuhlat, Vanha paloasema, Ravintola” – Jaakko Kuusisto Ja Paavali Jumppanen, Iiro Rantala String Trio

PE 22.3.2013 Oulu “Levykauppa Äx” – Riutta

PE 22.3.2013 Oulu “Oulun Musiikkijuhlat, Oulun kauppatori” – Ája (NO)

LA 23.3.2013 Oulu ”Oulun Musiikkijuhlat, Club Teatria” – Jo Stance, Angelique Kidjo (BJ)

LA 30.3.2013 Kuusamo ”Rukan laskettelukeskus, Ravintola Piste” - PMMP

TO 4.4.2013 Oulu “45 Special, Ravintola” – Nicole Willis & The Soul Investigators

PE 12.4.2013 Oulu ”Ysäribileet 3, Club Teatria” – Waldo’s People, Pandora (SE), 2 Unlimited (BE)

LA 13.4.2013 Oulu ”Jalometalli Spring Break, Club Teatria” – Enforcer (SE), Grave Digger (DE)

TI 7.5.2013 Oulu “Nuclear Nightclub, Ravintola” – The Fen (UK), Agalloch (US)

PE 17.5.2013 Oulu “45 Special, Ravintola” – Minä Ja Ville Ahonen

TO 23.5.2013 Oulu “Levykauppa Äx” – Uinuva

LA 25.5.2013 Oulu ”Pääkirjasto” – Uinuva Duo

PE 7.6.2013 Oulu “Nuclear Nightclub, Ravintola” – Lasane!, Räjäyttäjät, Laitasaaren Keisari

KE-LA 26.6-29.6.2013 Helsinki “Rock the Beach, Hietaniemen Uimaranta” – KE: All Time Low (US), The Gaslight Anthem (US), Hacktivist (UK), Queens of the Stone Age (US), Stone Sour (US), Green Day (US). PE: Mustasch (SE), Apulanta, A Day To Remember (US), The Blackout (UK), Airbourne (AU), Modestep (UK). LA: Kotiteollisuus, Newsted (US), Enter Shikari (UK), Royal Republic (SE), Danko Jones (CA), Paramore (US), Rammstein (DE)

TO 27.6.2013 Helsinki “Rock the Beach Klubi, The Circus, Ravintola” – Therapy? (IE)

KE 10.7.2013 Oulu “Piknik, Rotuaari” – Samuli Putro, Ismo Alanko, PMMP

TO 10.7.2013 Oulu “Piknik, Rotuaari” – Viikate, Yö [Special Guest Suvi Teräsniska], Popeda

SU 14.7.2013 Joensuu ”Ilosaarirock” – Antero Lindgren, Wintersun, Imagine Dragons (US), Witchcraft (SE), Squarepusher (UK), Adept (SE), Sigur Rós (IS), PMMP

PE-LA 26.7-27.7.2013 Oulu ”Qstock, Kuusisaari” – PE: J. Karjalainen, Euro Crack (Julma Henri x RPK) [Special Guests Ameeba ja Lommo], Teflon Brothers, Turmion Kätilöt [Special Guest Janne Hongisto], Kolmas Nainen, Von Hertzen Brothers, Within Temptation (NL), Eevil Stöö & DJ Kridlokk & KoksuKoo [Special Guests Tuuttimörkö, Julma Henri ja Lommo], Radiopuhelimet. LA: Cheek, Mokoma, Laineen Kasperi & Palava Kaupunki, Kalmah, Inner Circle (JM), Fuckface Unstoppable (US), Bombus (SE), The Magnettes (SE), HIM, Wöyh!

MA 5.8.2013 Helsinki ”Classic Festival” – J. Karjalainen, Neil Young & Crazy Horse (CA)

PE 9.8-11.8.2013 Helsinki ”Flow Festival” – PE: Käppi/Nyrhinen, Atom TM (DE), Rubik, Vähäiset Äänet, Kendrick Lamar (US), Cat Power (US), Alicia Keys (US), Moderat (DE). LA: Austra (CA), Jens Lekman (SE), Serenity Ensemble Feat. Jukka Perko & Teppo Mäkynen, Cody ChesnuTT (US), My Bloody Valentine (IE), Nick Cave & The Bad Seeds (AU), Beach House (US). SU: Kumma Heppu & Lopunajan Voidellut, Angel Haze (US), Public Enemy (US), Godspeed You! Black Emperor (CA), Of Monsters & Men (IS), Julia Holter (US), Kraftwerk 3D Show (DE), Grimes (CA)

TO 22.8.2013 Oulu “Taiteiden Yö, Nuoriso- ja kulttuurikeskus Valve” – Floor Flowers, Mushmouthed Talk

TO 22.8.2013 Oulu “Taiteiden Yö, Pääkirjasto” – Rommakko (Akustinen)

PE 23.8.2013 Oulu “Oulun Musiikkivideofestivaalit, Rotuaari” – Stig & Kullankaivajat

TO 5.9.2013 Oulu ”Nuoriso- ja kulttuurikeskus Valve, Valvesali” – Sahaj Unlimited

PE 6.9.2013 Oulu “Levykauppa Äx” – Jukka Takalo Ja Maakinen Mysteeri Trio

PE 6.9.2013 Oulu ”Club Teatria” – Deathember (SE), Furious Anger (DE), Frantic Amber (SE), Debauchery (DE), Six Feet Under (US)

LA 7.9.2013 Oulu ”Nakrock, Toppilan Möljä” – Blanko, Reckless Love

KE 11.9.2013 Oulu “Vulcanalia, Toppilan Möljä” – Mieskuoro Huutajat, Redrama

KE 18.9.2013 Oulu “Levykauppa Äx” – Swallow the Sun (Akustinen)

KE 18.9.2013 Oulu ”Club Teatria” – Lost Society, For the Imperium, Children of Bodom

PE 20.9.2013 Oulu ”Pääkirjasto” – Radiopuhelimet (Akustinen)

PE 27.9.2013 Oulu “Levykauppa Äx” – TWIIK

SU 6.10.2013 Oulu ”The Irish Festivals of Oulu, Teatteri” – Gráinne Holland (IE), Lúnasa (IE)

PE 11.10.2013 Oulu ” Ysäribileet 4, Club Teatria” – Captain Jack (DE), Alexia (IT), E-Type (SE)

PE 25.10.2013 Oulu ”Club Teatria” – Agents & Vesa Haaja, Chuck Berry (US)

KE 20.11.2013 Oulu ”Club Teatria” – Damn Seagulls, Flogging Molly (IE/US)

PE 22.11.2013 Oulu ”Yksityistilaisuus, Club Teatria” – BOOMStand, We Live In A Ghost Town, Blake, Mokoma

LA 23.11.2013 Helsinki “Tavastia, Ravintola” – Neko Case (US)

TO 28.11.2013 Oulu “45 Special, Ravintola” – Risto

PE 29.11.2013 Oulu “Levykauppa Äx” – Risto

LA 30.11.2013 Oulu “Raskasta Joulua Levykauppa Äx” – Marco Hietala, Tony Kakko, JP Leppäluoto, Pasi Rantanen, Erkka Korhonen (Akustinen)

LA 30.11.2013 Oulu ”Yksityistilaisuus, Rauhala” – Henry O Trio

KE 11.12.2013 Oulu ”Club Teatria” – Night (SE), Dead Soul (AT), Ghost (SE)

PE 24.1.2014 Helsinki “On The Rocks, Ravintola” - Forced Kill, Ranger, Speedtrap

LA 25.1.2014 Helsinki “Korjaamo” – The Fauns (UK), Hexvessel, Alcest (FRA)

KE 29.1.2014 Oulu “45 Special, Ravintola” – Black Motor & Jukka Orma

TO 13.2.2014 Oulu “Pääkirjasto” – Henry Ojutkangas

TO 13.2.2014 Oulu “Nuclear Nightclub, Ravintola” – Outolintu, Kari Peitsamo

PE-LA 14.2-15.2.2014 Oulu “Rotos Loves Paskis VIII, Nuclear Nightclub, Ravintola” – PE: Delay Trees, Kuudes Silmä, Black Twig, Wasted. LA: The Hearing, Epidemics (SWE), The New Tigers, Shogun Kunitoki

LA 1.3.2014 Oulu “Yksityistilaisuus, Ydinkeskusta Technopolis kokoustila“ – 4 Jätkää

PE 14.3.2014 Oulu “45 Special, Ravintola” – Iisa

LA 5.4.2014 Oulu “Levykauppa Äx” – Väinö Tuonela & Kerettiläiset

LA 5.4.2014 Oulu ”Pyhän Luukkaan kappeli” – Jukka Perko & Avara Trio (Teemu Viinikainen ja Jarmo Saari)

LA 18.4.2014 Oulu ”Never Grow Old, Ravintola” – Ehkä, Nuoret Marttyyrit

MA 28.4.2014 Helsinki “Finlandia-talo” – Pat Metheny Unity Group (US)

TI 29.4.2014 Helsinki “Tavastia, Ravintola” – Spyro Gyra (US)

LA 3.5.2014 Oulu “Nightclub Tähti, Ravintola” – Jorma Kääriäinen & Yhden Tähden Orkesteri

KE 7.5.2014 “45 Special, Ravintola” – Joose Keskitalo (Duo Feat. Arwi Lind)

TO 8.5.2014 “45 Special, Ravintola” – Jarmo Saari Republic (Kokoonpanon rumpalit: Sami Kuoppamäki, Ossi Louhivuori ja Abdissa Assefa)

SU 11.5.2014 Helsinki ”Kaapelitehdas” - Hacktivist (UK), Korn (US)

PE 16.5.2014 Oulu ”Oulun OP 100 vuotta, Jäähalli” – Melo-M (LV), Diandra, The Rasmus

PE 23.5.2014 Oulu “Nuclear Nightclub, Ravintola” – Melodi Pops, Nuoret Marttyyrit

LA 30.5.2014 Helsinki “Levykauppa Äx, Vaasankatu” – Jeijjo & Nupi

PE 30.5.2014 Helsinki “Hartwall Areena” – Rival Sons (US), Aerosmith (US)

LA 31.5.2014 Oulu ”YleXPop konsertti, Kauppatori” – Robin, Stam1na, Anna Abreu, JVG [Special Guests: Stepa, Pete Parkkonen, Anna Abreu]

KE 4.6.2014 “45 Special, Ravintola” – Mushmouthed Talk, Kings of Moonshine

TI 10.6.2014 Oulu “Levykauppa Äx” – Tuomas Henrikin Jeesuksen Kristuksen Bändi

TO 12.6.2014 Oulu “Levykauppa Äx” – Mushmouthed Talk

PE 27.6.2014 Tallinna “Tallinn Star Weekend, Lauluväljkul” – Lordi, 2CELLOS (HR), The Offspring (US)

LA 28.6.2014 Tukholma ”Friends Arena” – Pearl Jam (SWE)

LA 5.7.2014 Oulu ”Pääkirjasto” – J. Aslak Räsänen

KE 9.7.2014 Helsinki ”Classic Festival” – Nicole Willis & The Soul Investigators, Ricky Tick Big Band & Julkinen Sana, Cody ChesnuTT (US), Stevie Wonder (US) [Special Guest Cody ChesnuTT]

PE-LA 18.7.-19.7.2014 Pori “Pori Jazz, Kirjurinluoto” – PE: Tuomo, Bilal (US), The Internet (US), John Scofield Überjam Band (US), Mulatu Astatke (ET), George Clinton & Parliament Funkadelic (US), Pet Shop Boys (UK), Snarky Puppy (US). LA: Jukka Eskola Orquesta Bossa, Fatoumata Diawara & Roberto Fonseca (ML & CU), Jamie Cullum (UK), Lulu James (UK), Patti Smith (US), AlunaGeorge (UK), James Blunt (UK), Kelis (US)

PE-LA 25.7-26.7.2014 Oulu ”Qstock, Kuusisaari” – PE: Risto, Graveyard (SWE), Sonata Arctica, The Herbaliser (UK), Volbeat (DEN). LA: Pariisin Kevät, The Stanfields (CAN), Soilwork (SWE), Kaija Koo, DJ Mala, (UK), Bigelf (UK), The Asteroids Galaxy Tour (DEN), Megadeth (US), Brother Firetribe

LA 1.8.2014 Oulu ”Jazzpuisto, Rauhala, Åströminpuisto” – Tohtori Tolonen Plays Jukka Tolonen

PE 8.8-10.8.2014 Helsinki ”Flow Festival” – PE: DJ Kridlokk, Magenta Skycode, Pusha T (US), Slint (US), Jon Hopkins (UK), Yasiin Bey aka Mos Def (US), Tinariwen (ML). LA: Les Ambassadeurs (feat. Salif Keita, Amadou Bagayoko & Cheick Tidiane Seck) (MLI), Bill Callahan (US), Illum Sphere (UK) dj set, Neneh Cherry with RocketNumberNine (SE/UK), Joey Bada$$ (US), Marissa Nadler (US), The National (US), Jamie xx (UK). SU: Antti Lötjönen Quartet East, Eurocrack, Nyt Kolisee –live! = Paleface, Hossni, Tommy Lindgren, Kevin, Toinen Kadunpoika, Juno, Heikki Kuula, Pyhimys, Paperi T, Solonen, Kosola, Kube, Keke, Kesken, Chyde, Lempi-Joe, Stepa, Are, RPK, Timo Pieni Huijaus, Alex Sandunga, Janne Haavisto, Mamba (Abdissa Assefa) ja Xmies), Blood Orange (US), Janelle Monáe (US), Mark Ernestus presents Jeri-Jeri (SN), OutKast (US), Slowdive (UK)

KE-SU 13.8-17.8.2014 Budapest “Sziget Festival, Odubai” – KE: Kid Simius (DE) live, Jake Bugg (UK), Oy Division (IL), La Yegros (AR), Placebo (UK), Bassekou Kouyate & Ngoni Ba (ML), Clean Bandit UK). TO: Fink (UK), Lily Allen (UK), Yasmine Hamdan (LB-FR), Bonobo (UK), Stromae (BE), Kavinsky (FR) (Outrun Live). PE: Die Fantastischen Vier (DE), Cee Lo Green (US), Manic Street Preachers (UK), Korn (US), Parno Graszt (HU), Feat. Christophe Lartilleux (Latcho Drom (H-F). LA: Bombay Bicycle Club (UK), Starlight Girls (US), Compact Disk Dummies (BE), Terakaft (ML), Jagwar Ma (AUS), Wild Beats (UK), Crystal Fighters (UK). SU: Triggerfinger (BE), The Kooks (UK), Outkast (US), Calvin Harris (UK), DARKSIDE (US)

PE 29.8.2014 Oulu “Levykauppa Äx” – Jukka Takalo

PE 29.8.2014 Oulu “Oulun Musiikkivideofestivaalit, Rotuaari” – Ukkosmaine

PE 5.9.2014 Oulu “Petrellin Saluuna, Ravintola” – The Graveyard Shift (Tom Waits cover Band)

LA 6.9.2014 Oulu ”Nuoriso- ja kulttuurikeskus Valve, Valvesali” – Ville Leinonen & Mopo

PE 3.10.2014 Oulu “45 Special, Ravintola” – Sin Cos Tan

LA 4.10.2014 Oulu “Rocktoberfest, Ouluhalli” – Poets of the Fall, Michael Monroe

TO 16.10.2014 Oulu “45 Special, Ravintola” – Jarkko Martikainen & Luotetut Miehet

PE 17.10.2014 Oulu “45 Special, Ravintola” – Mirel Wagner

LA 18.10.2014 Oulu ”Nuoriso- ja kulttuurikeskus Valve, Valvesali” – Olli Ahvenlahti, Eero Koivistoinen & Oulu All Star Big Band: 70´s Revisited

PE 31.10.2014 Oulu “Levykauppa Äx” – Neondad

LA 1.11.2014 Tampere “Tampere Jazz Happening, Tullikamari, Pakkahuone” – Mathias Eick Quintet (NOR), ICP Orchestra (NED) Feat. Uri Caine (US), Bill Frisell (US)

KE 5.11.2014 Oulu “Nuclear Nightclub, Ravintola” – Blood Sausage Boys, Juuke ´77, Iida Umpikuja

TO 6.11.2014 Oulu “Oulun kaupunginteatteri, Pikisali” – Joona Toivonen (Soolo), Kallio Slaaki

TO 6.11.2014 Oulu “45 Special, Ravintola” –Viitasen Piia (Trio), Joose Keskitalo

SU 9.11.2014 Helsinki “Musiikkitalo” – Marianne Faithfull (UK)

MA 10.11.2014 Helsinki “Hartwall Areena” – Bright Light Bright Light (UK), Elton John (UK) – Follow The Yellow Brick Road Tour

TI 11.11.2014 Tampere “Tullikamari, Pakkahuone” – Alcest (FRA), Opeth (SWE)

LA 15.11.2014 Helsinki “Finlandia-talo” – Morrissey (UK)

SU 16.11.2014 Oulu ”Nuoriso- ja kulttuurikeskus Valve, Kahvila” – Huutajat

KE 19.11.2014 Oulu ”Oulun Tuomiokirkko” – Jukka Kuoppamäki Feat. Laura Ruusumaa ja Jukka Ruusumaa - Joulukonsertti

KE 19.11.2014 Oulu ”Ykän Pub, Ravintola” – Jukka Nousiainen, Häpyä, Jukka Ja Jytämimmit

PE 5.12.2014 Oulu “Levykauppa Äx” – Atomirotta (Instore)

PE 5.12.2014 Oulu ”Rotosrock, 45 Special, Ravintola” – Mighty Mate, Riutta, Plain Ride

TO 11.12.2014 Oulu ”Oulun Tuomiokirkko” – Johanna Kurkela - Joulukonsertti

LA 13.12.2014 Oulu “Nuclear Nightclub, Ravintola” – Ghost Brigade

TI 23.12.2014 Oulu ”Oulun Tuomiokirkko” – Pohjan Laulu & johtaa Mihkel Koldits, Ynnin Pojat, sopraano Aundrea Beishline, bassobaritoni Jussi Juola, baritoni Aki Saarela, säestys Kristian Heberg – Joulukonsertti

TO 22.1.2015 Oulu “45 Special, Ravintola” – Tuuttimörkö [Special Guest: Jodarok], Aivovuoto [Special Guest: Khid, Stepa], DJ Kridlokk

TO 29.1.2015 Oulu “45 Special, Ravintola” – Visto, Honningbarna (NO)

TO 29.1.2015 Oulu “Nuclear Nightclub, Ravintola” – Callisto

PE 6. 2.2015 Oulu “Galleria Kooma” – Nuoret Marttyyrit


2002 = 10
2003 = 48
2004 = 49
2005 = 38
2006 = 29
2007 = 64
2008 = 101
2009 = 114
2010 = 300
2011 = 118
2012 = 189
2013 = 169
2014 = 179
2015 = 7
= 1415

Commenti

Aggiungi un commento. Accedi a Last.fm o registrati (è gratuito).