Duran Duran live in Skopje

Duran Duran live in Skopje Skopsko Kale
Sabato 7 Luglio 2012

Carica poster

Concert

Con Duran Duran

Evento passato
Sabato 7 Luglio 2012

Skopsko Kale

Skopje
Macedonia, Repubblica
Visualizza mappa Visualizza mappa
ALL YOU NEED IS NOW tour

http://www.avalon.com.mk/NOV/index.php

http://www.balkanconcerts.com/


Почитувани,

Вчера го најавивме најголемиот концерт за есен 2012,а сега е ред да Ви го најавиме официјално најголемиот концерт за ова лето во Македонија! Легендарните DURAN DURAN,во склоп на големата светска турнеја за прв пат доаѓаат во Скопје,на 7ми Јули на Скопско Кале-open air!


Сите детали,околу влезниците и слично ќе бидат објавени на 16ти Мај…до тогаш уживајте во спотот на последниот DURAN DURAN хит “Girl Panic” со супер моделите: Naomi Campbell, Helena Christensen, Cindy Crawford и Eva Herzigova! Girl Panic

Ве информираме, дека поради досега најголем интерес за концерт во последно време (искрено кажано, од концертот на Santana на градски стадион во 2009) Авалон Продукција се реши на итна реакција! Влезниците за најголемиот концерт ова лето во Македонија, Duran Duran во Скопје на 7 Јули (гости, нашите Нокаут), ќе бидат пуштени во продажба од сабота (19.05) во 10.00ч.наутро! Цените на влезниците се 1.000 денари за регуларна карта и 1.500 денари за Фан Пит кој ќе биде со капацитет од 1500 места!
ПС. Во оваа прилика, само да не остане не споменато, влезниците во банкротираната Грција за концертот кој е еден ден пред нашиот се по 35eвра, што значи 115% поскапи од нашите.


Ваша,
Авалон Продукција
Condividi questo evento:

Foto

Caricamento delle foto in corso…

Aggiungi tag alle tue foto su Flickr

Mostra le tue foto dell'evento aggiungendovi questo tag su flickr.com:

Flickr

Bacheca

Aggiungi un commento. Accedi a Last.fm o registrati.
  • DanielVertigo

    SET LIST: DURAN DURAN AT SKOPSO KALE/// BEFORE THE RAIN/// PLANET EARTH/// VIEW TO A KILL/// AYNIN/// THE REFLEX/// COME UNDONE/// SAFE/// SOMETHING I SHOULD KNOW/// GIRL PANIC!/// SAVE A PRAYER/// NOTORIOUS/// CARELESS MEMORIES/// ORDINARY WORLD/// HUNGRY LIKE THE WOLF/// SUNRISE/// WILD BOYS/// [Encore] GIRLS ON FILM/// RIO

    8 Ago 2012 Rispondi

C'eri anche tu?

Caricamento in corso…
Caricamento in corso…

Recensioni

Ancora nessuna recensione per questo evento.

Scrivi una recensione

Attività recenti

  • Ana_I_Am ha partecipato all'evento Duran Duran live in Skopje. Sede: Skopsko Kale. Ottobre 2013